PRZEŁOMOWE ODKRYCIE NAUKOWCÓW

1-MNA to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac prowadzonych przez naukowców w wielu ośrodkach badawczych na świecie. Cząsteczka ta chroniona jest prawem patentowym (EP 1713480). 1-MNA jest substancją fizjologiczną pochodzenia witaminowego, występującą także w źródłach naturalnych. Powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP. Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP. Suplementację diety w 1-MNA zaleca się szczególnie osobom starszym.

Czytaj więcej

Występuje naturalnie
w nielicznych produktach

Algi brunatne Wakame
(Undaria pinnatifida)
Liście zielonej herbaty
(Camellia sinensis)

Pochodzenie 1-MNA

  • substancja pochodzenia
    witaminowego – metabolit witaminy B3
  • substancja naturalna – obecna
    w wyciągu z alg Wakame
  • substancja fizjologiczna – wytwarzana
    w organizmie człowieka

1-MNA to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w organizmie człowieka. Należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem 1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis). Nie są to jednak efektywne źródła pozyskiwania 1-MNA dla naszego organizmu. Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP. Suplementacja diety w 1-MNA jest zalecana w szczególności osobom starszym.

1-MNA zostało poddane szczegółowej ocenie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeprowadzona ocena naukowa wykazała, że 1-MNA jest bezpieczne w stosowaniu*.

* EFSA NDA Panel (EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies), Turck D et all., Scientific Opinion, Safety of 1-methylnicotinamide chloride (1-MNA) as a novel food pursuant to Regulation (EC) No 258/97. EFSA Journal 2017;15(10): 5001.

Historia badań
nad 1-MNA

Wszystko zaczęło się od prac badawczych nad wybranymi solami pirydyniowymi. Badania prowadzone w międzynarodowym środowisku naukowym i klinicznym doprowadziły do odkrycia unikalnych funkcji 1-MNA. Wspólne wysiłki badaczy przyczyniły się do opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu zawierającego 1-MNA .

Dziś z dumą przedstawiamy efekt naszych badań: innowacyjne suplementy diety MENAVITIN, oparte na unikalnej, chronionej prawem patentowym (EP 1713480) cząsteczce 1-MNA, która obecna jest jedynie w suplementach diety MENAVITIN.

1-MNA

Kwasy Omega-3
(EPA i DHA)

1-MNA

1-MNA

Głóg

Menavitin Cardio suplement diety

Menavitin Endotelio suplement diety

Menavitin Vital suplement diety

Suplement diety